Trzech policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie zajęło czołowe miejsca na II Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Wieloboju Siłowym. Impreza została zorganizowana w Toruniu.

Mistrzostwa Polski w Wieloboju Siłowym zorganizowane w Toruniu rozgrywały się w formule crossfit. O crossficie słyszał każdy z nas. I prawdopodobnie większość kojarzy go z katorgą, nieludzkim wysiłkiem i dźwiganiem ciężarów. I tak faktycznie jest o czym przekonali się wszyscy ci, którzy odwiedzili Toruń w ostatnią sobotę czerwca, gdzie odbyły się II Mistrzostwa Polski w Wieloboju Siłowym Służb Mundurowych.

24 czerwca br. do pięknego Torunia zawitali reprezentanci służb mundurowych z całej Polski. Z garnizonu wielkopolskiego udali się trzej policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Zawodnicy zmagali się na terenach Błonia Nadwiślańskiego w Toruniu i pokazali, że niemożliwe wcale takie nie musi być. Publiczność, często z niedowierzaniem parzyła na siłowe wyczyny zawodników, którzy dźwigali ciężary, wiosłowali na Ergometrze, robili przysiady oraz wykonywali martwy ciąg w kilku powtórzeniach. Wszystko to w wyznaczonym czasie i praktycznie bez chwili wytchnienia.

Indywidualnie mistrzem został st. sierż. Łukasz Zachwiej, zajął on pierwsze miejsce. O włos w kategorii kobiet drugie miejsce zajęła sierż. Marlena Kuczyńska. Cała drużyna zajęła 3 miejsce w składzie Łukasz Zachwiej, Marlena Kuczyńska i Maciej Rogowicz.