Podczas wykonywania treningów w miesiącach zimowych lub w trudnych warunkach atmosferycznych warto zaopatrzyć się w element odzieży, który umożliwi zakrycie twarzy, uszu oraz głowy i ochronę jej przed wiatrem czy wodą. Na rynku dostępne są różnorodne modele, które różnią się między sobą materiałem wykonania, ceną, a także przeznaczeniem. Dla osób aktywnych fizycznie poleca się wcześniejszy kontakt ze sklepowym specjalistą, który będzie w stanie doradzić jaki model sprawdzi się idealnie w danej sytuacji.

Kominy sportowe – jakie są ich rodzaje?

Kominy sportowe są uniwersalne i można je wykorzystać jako nakrycie głowy, uszu oraz ochronę twarzy przed wodą, wiatrem, kurzem czy smogiem. Tego typu produkty charakteryzują się szczelnością, dzięki czemu można je nosić nawet w najtrudniejszych warunkach podczas uprawniania różnego rodzaju sportu.

Kominy występują w wersji ocieplanej, a więc bez problemu mogą być stosowane także w miesiącach zimowych. Na rynku występują także kominy termo-aktywne, które pozwalają na szybkie odprowadzanie ciepła z powierzchni ciała, a jednocześnie nie przepuszczają zimnego powietrza oraz wilgoci. W sklepach sportowych bez problemu znajdziemy również kominy kilkuwarstwowe, które polecane są na zimne miesiące w ciągu roku dla osób będących stale aktywnych fizycznie.  

Kiedy komin sportowy to dobry wybór? 

Tego typu produkty idealnie sprawdzają się podczas biegania, jazdy na rowerze oraz przy wspinaczce górskiej. Wykonane są z cienkiego materiału, dzięki czemu nie zajmują zbyt wiele miejsca i można schować je nawet w ciasnej kieszeni.

Kompaktowe rozmiary kominów idealnie sprawdzają się podczas trudnych wypraw górskich, głównie dlatego, że kominy sportowe w żaden sposób nie krępują ruchów sportowca. Materiał w postaci rękawa przydaje się także na wycieczkach rowerowych oraz wszędzie tam, gdzie twarz narażona jest na oddziaływanie trudnych warunków zewnętrznych.

Ile kosztuje komin sportowy?

Ceny wahają się w zależności od tego z jakiego materiału wykonany jest komin sportowy, jakie jest ich przeznaczenie oraz możliwości personalizacji. Obecnie wraz z rozwojem nowoczesnych technologii istnieje możliwość wykonywania dowolnie wybranych nadruków na powierzchni materiału. Dzięki temu można otrzymać w pełni spersonalizowany komin przeznaczony do indywidualnego klienta.

Komin sportowy ze średniej półki cenowej kosztuje około 40 złotych – dotyczy to głównie modeli termo-aktywnych lub uszytych z polaru. W przypadku kominów z nadrukiem cena może być jednak nieco wyższa, ponieważ doliczane są koszty wykonania projektu oraz samego nadruku na materiale. Ceny końcowe są jednak zależne głównie od producenta oraz jakości wykonania danego wyrobu. Nie warto jednak znacznie oszczędzać na tego typu wyrobach, ponieważ służą one ochronie ciała człowieka, a także zabezpieczają twarz przez niebezpiecznym oddziaływaniem warunków atmosferycznych przez wiele lat.