Kody promocyjne pozwalają oszczędzać na codziennych zakupach i zyskiwać rozmaite dedykowane klientom korzyści – obniżki cen, gratisy, darmową dostawę, a w przypadku legalnych bukmacherów – także bonusy, czyli dodatkowe pieniądze, które przeznacza się na typowanie zakładów. Gdzie jednak szukać kodów promocyjnych? Podpowiadamy!

Kody promocyjne to jeden z najnowszych, a zarazem zdobywających coraz większą popularność rodzajów promocji, który dedykowany jest przede wszystkim miłośnikom zakupów internetowych. – Na Zachodzie – w USA czy Wielkiej Brytanii – kupony rabatowe to od wielu lat stały element zakupowego krajobrazu. W Polsce jednak ten rodzaj promocji nie był powszechny, a rozkwit rabatów udzielanych w internetowym handlu to kwestia dopiero ostatnich kilku lat. Wcześniej tego po prostu nie było lub występowało raczej jako ciekawostka, a nie norma – pisał red. Wojciech Maroszek w swoim artykule dla portalu forbes.pl. W zależności od rodzaju kodu, klient może uzyskać np. rabat na zakupy (kwotowy bądź procentowy), czasami sklep oferuje darmową dostawę, produkt w gratisie lub dodatkowe próbki towarów. Na tym tle wyróżniają się kody bonusowe od legalnych bukmacherów – dzięki nim fani zakładów wzajemnych otrzymują tzw. bonusy, czyli dodatkowe środki, które następnie przeznaczyć mogą na typowanie wyników.

 

Gdzie można znaleźć kody bonusowe i promocyjne?

 

Kodów promocyjnych należy szukać przede wszystkim w Internecie, choć nie tylko. Niektóre firmy umieszczają je bowiem na etykietach i opakowaniach swoich produktów. Co do zasady jednak, kody bonusowe (tu przykład) czy rabatowe znajdują się w sieci – bezpośrednio na stronach internetowych firm, w mediach społecznościowych poszczególnych marek, czasem także w reklamach graficznych oraz video publikowanych w Internecie. Istnieją również specjalne portale, które zajmują się pozyskiwaniem kodów rabatowych bezpośrednio od firm i udostępnianiem ich klientom. I tak konsumenci zyskują możliwość tańszych zakupów, firmy rozbudowują swoją bazę klientów i reklamują swoje produkty (usługi), zaś same serwisy zarabiają na prowizjach, które otrzymują od każdej transakcji wykonanej z wykorzystaniem opublikowanego przez nie kodu.

 

Serwisy z kodami promocyjnymi mogą być wielobranżowe (znaleźć można tam kody do różnych firm i sklepów), a także branżowe, ukierunkowane na klientów zainteresowanych konkretnymi produktami czy usługami.

 

Dla przykładu – portal LegalSport.pl, będący partnerem legalnych bukmacherów w naszym kraju, udostępnił swoim czytelnikom kod bonusowy, który pozwala na uzyskanie u operatorów atrakcyjnych bonusów. Są to m.in. powiększone bonusy od depozytu (w momencie, kiedy gracz wpłaca na swoje konto pieniądze, bukmacher dokłada mu określoną kwotę) oraz zakłady bez ryzyka, polegające na tym, że gracz może obstawić kupon za określoną sumę, a w razie niepowodzenia bukmacher mu ją zwraca. Co ważne, kod bonusowy działa u wszystkich operatorów z licencją MF w naszym kraju i to bez ograniczeń czasowych!

 

Bez względu na to, czy szukamy kodu bonusowego do legalnego bukmachera czy kodu rabatowego do sklepu RTV, warto dokładnie zapoznać się z dostępnymi ofertami, tak by jak najlepiej spełniały one nasze oczekiwania. Chodzi bowiem o to, by zyskać jak najwięcej!