Przed nami już trzecia edycja cyklu Więc Wiec. Spotkamy się ponownie na pięknym krotoszyńskim Rynku. W tym roku organizatorzy przygotowali cztery muzyczne spotkania. Podczas każdego z koncertowych wieczorów wystąpi znany większości z Państwa artysta/zespół muzyczny drugi artysta/zespół supportujący występ oraz nasz lokalny artysta/zespół.

Pierwsze koncerty odbędą się już w niedzielę 2 lipca, zapraszamy od godz. 18:00 na krotoszyński Rynek, gdzie wystąpią: aGain, Ann oraz Hey. Potem spotkamy się jeszcze trzy razy: w niedzielę 30 lipca od godz. 18:00 wystąpią: Jarson, Dagadana oraz Ørganek, w sobotę 12 sierpnia od godz. 18:00 wystąpią: Grzegorz Kapołka Trio, Daro Łach, Boogi Boys oraz Tandeta Blues Band a w niedzielę 3 września od godz. 18:00 wystąpią: Niepokorni, Bisquit oraz Brodka.

 

Do sprzedaży trafiły już bilety na wszystkie cztery Więc Wiece. Bilety na miejsca siedzące w cenie 10 zł można nabyć w kasie Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, w kasie Kina 3D Przedwiośnie, online na stronie www.bilety.kok.krotoszyn.pl a także w przypadku nie wyczerpania puli biletów przed koncertami. Wykupione miejsca dają gwarancję uczestnictwa w koncercie w razie niepogody i przeniesienia imprezy do sali Kina 3D Przedwiośnie.

 


 

I WIĘC WIEC - 2.07.2017 - od godz. 18:00

 

aGain

 

Zespół muzyczny aGain powstał w czerwcu 2015 roku w Krotoszynie. Gra szeroko pojętego rock’a z melodyjnym wokalem, opartego o ciężkie nuty. Żywa sekcja rytmiczna w połączeniu z ciężką gitarą oraz charakterystycznym melodyjnym wokalem tworzą obecny klimat kapeli. Zespół nie ucieka również od grania coverów inspirujących zarówno zespół jak i publiczność, która pojawia się na ich koncertach. Są to utwory zarówno polskich zespołów: Acid Drinkers, Milczenie Owiec, Ania Rusowicz czy Ewa Farna, jak również standardy takie jak Led Zeppelin czy Guano Apes.

 

"Komponowanie i granie muzyki to dla nas hobby, rozrywka i zabawa, która ma tworzyć atmosferę i uszczęśliwiać nie tylko nas ale i wszystkich tych którzy chcą choć na chwilę wpaść w wir rock'n'rolla. Wszyscy pracujemy zawodowo a każdą wolną chwilę staramy się poświęcać na to co nam w duszy gra" - mówią członkowie zespołu.

 

Zespół aGain

 

Skład zespołu:

Agata  – wokal

Marek „Longer”  – gitara basowa, wokal

Marcin „Kaczor” – perkusja

Robert „Bobbie/Rogger” – gitara

 


 

ANN

 

Inicjatorką całego "zamieszania" jest Ana Spławska, która pod koniec 2013 roku odważyła się stworzyć "coś swojego". Jak wiadomo, marzenia czasem się spełniają...:)

Obecnie zespół tworzą muzycy z Kościana (Ana, Tomek) i Opalenicy (Paweł, Marcin). Koncertujemy, bo granie sprawia nam niewyobrażalną przyjemność. Bezpośredni kontakt z odbiorcą jest dla nas najważniejszy i nie da się go zamienić na żaden inny.
Anna Spławska - kościanianka, wokalistka, autorka tekstów i muzyki, pedagog specjalny. W 2011 kompozycja „Sama” grupy Aneke, do której napisała słowa, znalazła się na składance Piotra Kaczkowskiego „Minimax pl 6” Radiowej Trójki. Koncertowała z Retrospective u boku Riverside, Lazuli i Fish’a na 5th Anniversary of Progressive Promotion w Niemczech. W 2012 r. brała udział w 3 edycji telewizyjnego programu "Bitwa na głosy"-Drużyna Libera. Owocem współpracy była piosenka "Ludzki gest", która znalazła się na krążku Liber–"Duety". Rok póŸniej wraz z zespołem Mokrofon wystąpiła, jako jedna z gwiazd w pierwszej edycji LuxFest festiwal w Poznaniu oraz wzięła udział w konkursie „Bałtyk Festiwal Media i Sztuka” w Darłowie. Zakwalifikowała się do ścisłej dziesiątki Jarocin Festiwal.

Inicjatorką całego "zamieszania" jest Ana Spławska, która pod koniec 2013 roku odważyła się stworzyć "coś swojego". Jak wiadomo, marzenia czasem się spełniają... Obecnie zespół tworzą muzycy z Kościana (Ana, Tomek) i Opalenicy (Paweł, Marcin).

 

"Koncertujemy, bo granie sprawia nam niewyobrażalną przyjemność. Bezpośredni kontakt z odbiorcą jest dla nas najważniejszy i nie da się go zamienić na żaden inny" - mówią muzycy.

 

ANN to rockowe zjawisko porażające mocnym wokalem i intensywnym przekazem tekstów. Lekkość grania i przyjemność słuchania to dwie gwarantowane wartości wyniesione z poznania tej kapeli.

 

 

Ich nagrania gościły na antenach takich stacji radiowych jak: Program 3 Polskiego Radia, Radio Merkury Poznań, Radio Elka, Radio Orbit i wielu innych. Dzięki uprzejmości wielu ludzi dobrego serca oraz własnej determinacji, zespół we wrześniu 2015 r. nagrał singla "Ostrożna". W sierpniu 2016 r. zespół koncertował w Niemczech, gdzie zaprezentował się na festiwalu Alinae Lumr w Storkow, u boku gwiazd europejskiej sceny muzycznej. W 2017 r. planowane jest wydanie płyty długogrającej.

 

Zespół ANN

 

Skład zespołu:

Ana Spławska - wokal

Paweł Siudej - gitara

Marcin Niklewicz- perkusja

Kamil Siudej - gitara basowa

 


 

HEY

 

Hey to jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Od 1992 r. ich twórczość - znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej - szybko zjednały sobie publiczność. Zespół w swojej dyskografii ma kilkanaście płyt dobrze przyjętych przez publiczność. Hey i Katarzyna są najczęściej nominowanymi artystami w historii nagród Fryderyk, a zdobyli ich w sumie 23!

 

Zespół Hey

 

„To pierwszy taki rok, gdy samotność znużyła mnie / To pierwszy taki rok, gdy przez fosę rzuciłam most” – śpiewa Katarzyna Nosowska w utworze zatytułowanym „2015”. I chyba rzeczywiście coś jest na rzeczy, bo nowa płyta HEY, która powstawała w dużej mierze w roku 2015, wyraźnie różni się od tego wszystkiego, co grupa proponowała nam w ciągu ostatniej dekady. Na „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” i szczególnie „Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan” składały się głównie spokojne, kontemplacyjne piosenki o misternie skonstruowanej formie. To był czas medytacji, a teraz nastąpił czas działania – mocniej bije serce sekcji, ostrzej kąsa gitara, powróciły mocne, chwytliwe refreny, których nie sposób z Katarzyną nie śpiewać…

 

Z czego biorą się takie zmiany? Być może są elementem dobrze przemyślanego i konsekwentnie wcielanego w życie planu. Ale mogą brać się po prostu z potrzeby chwili. Przeskakuje iskra i wszystko się zmienia. Błysk – i idziesz za tym. Dalej. Prędko, prędzej. Ku słońcu.

 

Na powyższą sentencję składają się między innymi tytuły utworów, które znajdziecie na nowej płycie zespołu HEY, zatytułowanej „BŁYSK”. Odwołujące się do zmysłów wrażenie zmiany, ruchu, buzującej energii bije od tej muzyki i powraca w tekstach. Niekoniecznie wesołych i optymistycznych – hej, to przecież HEY! – ale na swój sposób afirmujących życie.

 

Kiedy oślepia nas zbyt jasne światło, oko przez dłuższą chwilę powtarza echo tego błysku, przenosząc je na wszystko, na co patrzy. Z „BŁYSKIEM” jest podobnie – posłuchacie tej płyty i nie będziecie mogli się od niej uwolnić. Od zaklętych w transowych aranżacjach melodii oraz od słów, które z jednej strony są tak bardzo Nosowskiej, a z drugiej – jak ona to robi? – znowu tak bardzo o nas.

 

Skład zespołu:

Katarzyna Nosowska

Marcin Żabiełowicz

Paweł Krawczyk

Jacek Chrzanowski

Robert Ligiewicz

Marcin Macuk