Stając przed wyborem prezentu dla mężczyzny, na samym początku musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy zamierzamy mu podarować coś materialnego, czy może chcemy postawić na niezapomniane przeżycie. W pierwszym wypadku możemy postawić na skrzynkę z narzędziami albo prenumeratę magazynu motoryzacyjnego. Drugi przypadek daje dużo więcej możliwości. Dlaczego tak się dzieje i jakie są polecane prezenty pod choinkę dla mężczyzn? Na te pytania staramy się znaleźć odpowiedzi w poniższym artykule. Już teraz serdecznie zapraszamy do lektury!

Przewaga przeżyć nad prezentami materialnymi

Co sprawia, że prezenty o materialnej naturze odchodzą do lamusa? Dlaczego na prezent pod choinkę dla niego (ojca, brata, męża, partnera, kolegi, przyjaciela, kuzyna) coraz chętniej wybiera się wszelkiego rodzaju vouchery na różnorodne wydarzenia? Odpowiedź jest prosta – większość prezentów materialnych daje nam jedynie chwilową radość. Innymi słowy – gdy nam się znudzą lub przestaną być przydatne, to powędrują na strych i będą zbierać kurz. Niesamowitych przeżyć nie można schować w piwnicy, za to da się do nich zawsze wracać w pamięci. Właśnie to sprawia, że są to prezenty ponadczasowe. Jednocześnie często jest to okazja do podarowania bliskim czegoś absolutnie wyjątkowego, czego się nie tylko nie spodziewają, ale być może i tego, o czym marzą nawet od czasów dzieciństwa.

Łaźnia piwna – dla miłośników browaru

Większość mężczyzn lubi piwo. Właśnie dlatego wyjątkowym prezentem pod choinkę dla niego może być wstęp do piwnej łaźni. W programie takiej wizyty znajduje się oczywiście degustacja złocistego trunku, ale to nie wszystko. Początkowym etapem odwiedzin w łaźni piwnej jest skorzystanie z suchej sauny, wykonanej z drewna cedrowego. Następnie można wziąć udział w piwnej kąpieli – drewniana balia zostaje wypełniona mieszanką drożdży, chmielu i słodu piwnego, których używa się przy produkcji piwa. Ostatni etap to odpoczynek na wygodnym leżaku z kuflem zimnego piwa w dłoni. Pierwsze dwa etapy mają znamiona zdrowotne, trzeci to czysta przyjemność.

Prezent pod choinkę dla niego

Wśród popularnych prezentów pod choinkę dla niego znajdują się również vouchery na tory wyścigowe, strzelnice lub kurs nurkowania. Miesięczna opieka trenera personalnego, Escape Room, paintball czy skok na bungee. Wyprawa w góry na skuterach śnieżnych albo szalona zabawa off-roadowa. Możliwości są praktycznie nieograniczone. Niezależnie od tego, czy wybierzemy odwiedziny w łaźni piwnej czy którąś z pozostałych, wspomnianych wyżej atrakcji, z pewnością będzie to wydarzenie, do którego nasz mężczyzna będzie chętnie wracał we wspomnieniach jeszcze długo po powrocie do domu.