Za nami pierwsze w historii gminy Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego, Samochodów Zabytkowych i Amerykańskich „MOTO PIKNIK”.

Pogoda sprzyjała, więc na imprezie zawitały tłumy mieszkańców i miłośników motoryzacji. Po mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej przy Żłóbku w Kobylinie i poświęceniu pojazdów parada ruszyła ulicami miasta i gminy do Starego Kobylina. W tej niewielkiej wsi organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla całych rodzin, turniej siłowania na rękę, konkursy, stoiska gastronomiczne oraz zabawę taneczną. Wiele emocji wzbudził pokaz medalistów mistrzostw  STIHL TIMBERSPORTS.

"Pragnę podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że ta pierwsza tego typu impreza odbyła się na Ziemi Kobylińskiej w Sołectwie Stary Kobylin i miała taki wymiar. Dziękuję wszystkim przybyłym zmotoryzowanym fanom dwóch i czterech kółek, sponsorom, grupie Stihl Timbersports, Sołtysowi Starego Kobylina i tworzącemu się w Sołectwie Kole Gospodyń Wiejskich. Dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania dzisiejszego Moto Pikniku. Warto spotykać w życiu miedzy innymi takich ludzi jak Wy, ludzi z pasją motoryzacyjną. Pasją, która nie tylko inspiruje, ale również pomaga żyć, czyniąc to nasze życie o wiele ciekawszym doświadczeniem" - mówił podczas imprezy Burmistrz Kobylina Tomasz Lesiński.