Jak co roku w wigilijny wieczór Telewizja Polsat wyemituje komedię familijną „Kevin sam w domu” o świątecznych przygodach małego ale bardzo odważnego Kevina. Film ten to już niemal część świątecznej tradycji w polskich domach.

Film opowiada o rodzinie McCallisterów, która zamierza spędzić Święta Bożego Narodzenia we Francji. W dzień wyjazdu omal nie spóźniają się na samolot. W wyniku małego zamieszania zapominają ze sobą zabrać Kevina (Macaulay Culkin). Ośmioletni chłopiec zostaje sam w domu, od tej pory musi sam sobie radzić ze wszystkim, w czym do tej pory wyręczali go rodzice... łącznie z dwoma złodziejami (Joe Pesci, Daniel Stern), którzy tylko czyhają, by okraść dom McCallisterów.

Kevin (Macaulay Culkin) jest ośmioletnim chłopcem, któremu wydaje się, że jest niekochany. Jego rodzina postanowiła spędzić święta we Francji. W dniu wyjazdu zaspali i w wyniku wielkiego zamieszania zapomnieli o małym Kevinie. Gdy chłopiec odkrywa, że został sam w domu jest uradowany. Wstaje o której chce, je co chce i kiedy chce. Jednak jego dom upatrzyli sobie pewni złodzieje. Kevin postanowił bronić swego mieszkania i stawia czoło złodziejom.

Telewizja Polsat wyemituje komedię „Kevin sam w domu” - w sobotę 24 grudnia br. o godz. 20.05. Film będzie powtarzany kolejnego dnia.
Co ciekawe w 2010 roku Polsat ogłosił w swojej ramówce, że tego roku nie wyemituje filmu, wtedy w sieci zawrzało. 
Stacja telewizyjna drugi raz tego błędu nie popełnia, a sam film wpisuje się już powoli w polską tradycję świąteczną.