Polscy i zagraniczni artyści, 14 miast i kolędy oraz pieśni bożonarodzeniowe – pod koniec roku rusza w trasę wielki koncert "Betlejem w Polsce". 28 grudnia zawita do Kalisza. Widzowie usłyszą wyłącznie premierowe utwory, wezmą udział we wspólnym śpiewaniu i podzielą się opłatkiem.

"Betlejem w Polsce" stało się już nierozłącznym elementem radosnego świętowania Bożego Narodzenia. W tym roku już po raz trzeci wyrusza w podróż po Polsce. - Odwiedzimy aż 14 miast, by w każdym z nich spotkać się z Wami podczas uczty artystycznej i duchowej. W tym roku będzie ona naprawdę obfita: obok polskich utworów, usłyszycie kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z Armenii, krajów arabskich, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, ukraiński, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian – zdradzają organizatorzy. - Zabrzmią one w pięknych tłumaczeniach na język polski, co pozwoli nam wszystkim na jeszcze bardziej osobistą podróż po wielkiej przestrzeni religii, tradycji i kultury, której źródłem jest przyjście Boga na świat. Niepowtarzalności tej pełnej nadziei i radości wędrówce nada muzyka, która - nie mamy żadnych wątpliwości - w tym roku Was po prostu oczaruje i poniesie!

Na jednej scenie spotkają się artystyści tacy jak: Kayah, Józef Broda, Adam Krylik, Antonina Krzysztoń, Dawid Kwiatkowski, Mate.O, Agnieszka Musiał, Bovska, Kamil Bednarek, Dana Vynnytska - Ukrainka z Lwowa, Yazeed Sakhnini - Arab z Nazaretu czy Kapela Maliszów. A to nie koniec: zagrają też: Adeba - perkusista o syryjsko-ormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak - Żyd z Jerozolimy, bułgarsko-rumuńska orkiestra dętą oraz Atom String Quartet; międzynarodowy zespół instrumentalistów poprowadzi Jan Smoczyński.

Podobnie jak w poprzednich latach, artyści wspólnie z publicznością zaśpiewają polskie kolędy. - Jak każe dobry i mądry polski obyczaj, pielęgnowany również przez "Betlejem w Polsce", podzielimy się opłatkiem - na widowni i na scenie – zapowiadają organizatorzy. - Złożymy sobie nawzajem życzenia świąteczne i noworoczne - rodzinie i przyjaciołom, z którymi przyjdziemy na koncert, ale także osobom spotkanym po raz pierwszy tego wieczoru. Poczujemy życzliwość i bliskość. Wiarę, że Betlejem jest także w Polsce - w centrach naszych miast i w naszych sercach. To będzie dobry i piękny czas. Czas Bożego Narodzenia 2018/2019.

Dochód z trasy „Betlejem w Polsce” zostanie przeznaczony na cel charytatywny: pomoc dla osób potrzebujących. Bilety dostępne są tutaj.

A tak koncert w Kaliszu wyglądał w ubiegłym roku: