Już za tydzień odbędą się uroczyste obchody 750-lecia nadania praw miejskich Zdunom. Część oficjalną obchodów otworzy uroczysta sesja Rady Miejskiej Zdun, która odbędzie się w piątek 23. czerwca. O godz. 18:30 na zdunowskim rynku nastąpi uroczyste powitanie gości zagranicznych z Węgier, Rumunii i Niemiec. O godz. 19:15 na parkingu przed Ratuszem formować będzie się przemarsz pod hasłem "Noc Świętojańska w Zdunach".

Władze miasta zachęcają wszystkich wszystkich do udziału - chcą stworzyć radosny, kolorowy przemarsz ulicami miasta, w którym uśmiechnięte twarze i ludowe bądź "świętojańskie" stroje będą najmilej widziane.

Przemarsz rozpoczyna się o godz. 19:30, a punktem docelowym będzie teren rekreacyjny "Nad Stawami" przy ul. Ostrowskiej. Przemarsz poprowadzi Orkiestra Dęta ze Starego Miasta wraz z grupą marżonetek.

Po przyjściu na miejsce na uczestników Nocy Świętojańskiej czeka moc atrakcji: koncert orkiestry dętej, występy dzieci z Publicznego Przedszkola w Zdunach i Zespołu Szkół oraz występ Zdunowskiego Zespołu Wokalnego.

Będą tańce i śpiewy związane z obrzędami świętojańskimi, ognisko i wianki puszczane na wodę - prawdziwy spektakl żywiołów! Będzie można poszukać również kwiatu paproci i przejechać się zaczarowanym rowerem. Na "Noc..." przybędą także stare auta i rowery, przydając jej "klimatu retro".

Po zmroku widowiskowy pokaz teatru ognia zaprezentuje "Infernal" z Krotoszyna.

Noc Świętojańską zakończy zabawa taneczna, na którą zaprosi zespół muzyczny X Dance ze Zdun. Noc Świętojańską prowadzi pani Sylwia Wawrzynowicz.

Wydarzenia następnego dnia rozpoczną się już o godz. 9:00, kiedy to na stadion przy ul. Strzeleckiej w Zdunach zjeżdżać będą Fiaty 126p na swój IV Zlot.

O godz. 13:30 rozpoczną się konkurencje podczas 4 Biegu o Zdunowskiego Kafla. Jako pierwsze wystartują przedszkolaki... później dzieci w starszych kategoriach wiekowych.

Dla dzieci specjalną niespodziankę na czas trwania ich Biegów ufundował pan Daniel Bielawski - bezpłatne korzystanie z zamków dmuchanych!

Od godz. 14:30 na stadionie zaparkuje "Krwiobus" - autobus do zbiórki krwi. Akcję organizuje miejscowy oddział Honorowych Dawców Krwi.

Od godz. 15:00 rozpocznie się inscenizacja nadania praw miejskich, przedstawiona przez uczniów Zespołu Szkół w Zdunach pod opieką pani Irmy Zimmermann. Na scenie plenerowej zaprezentują się także: w układach tanecznych - podopieczni Jagody Szkudłapskiej oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kilińskiego: w występach wokalnych, skeczu oraz pokazie fryzur.

Przed publicznością wystąpią także mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie z programem pt.: "Początki parafii i miasta Zduny w 750 rocznicę ich powstania". Na scenie rozdane zostaną również medale dla zwycięzców 4 Biegu o Zdunowskiego Kafla.

Ok godz. 18:00 na boisku Cukrowniczego Klubu Sportowego rozegrany zostanie mecz pokazowy oldboyów.

Natomiast ok godz. 17:30 zaprosimy zebranych do wspólnej "Przygody z balladą" kabaretu KOPYDŁOWO.

Po dawce dobrego humoru z muzycznym i tanecznym show wystąpi SARA.

Ok godz. 20:30 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru MARIO BISCHIN.

Po koncercie przy dźwiękach tanecznych przebojów będzie można bawić się do późnych godzin nocnych.

W niedzielę 25. czerwca od godz. 14:30 zaprosimy na Pokazowe Zawody Sikawek Konnych. Zawody organizuje Miejsko Gminny Zarząd Ochotniczych Straży Pożarnych w Zdunach.

O godz. 15:30 na scenie plenerowej z przedstawieniem związanym z początkami miasta wystąpią przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Zdunach. Zaraz po nich zaprezentują się ich koledzy i koleżanki z Niepublicznego Przedszkola. Kolejne punkty przedstawione na scenie to występy taneczne grupy pani Jagody Szkudłapskiej, Kółka Teatralno Tanecznego "Gwiazdy" pani Karoliny Jankowskiej-Grzybek oraz występ wokalny chóru szkolnego Zespołu Szkół w Zdunach pod kierownictwem pana Adama Szczuraszka.

Dynamiczną "rozgrzewkę" na trampolinach przed tanecznym wieczorem poprowadzi pani Anna Dudkowiak ze swoim teamem. Ponadto zaprezentowany zostanie film przygotowany na okoliczność 750-lecia Zdun, przygotowany przez firmę Wideo Pawlik.

Ok godz. 20:00 publiczność rozkołysze DJ DISCO & MC POLO przebojami "Szalona Ruda" i "Pani Policjantko".

Ok 21:00 nadejdzie czas na gwiazdę wieczoru - BLUE CAFE.

Koncert zespołu zwieńczony zostanie pokazem sztucznych ogni!

A później bawimy się na dyskotece...

Oczywiście oprócz przedstawionego programu, na wszystkich przybyłych czekają atrakcje: wesołe miasteczko, smaczna gastronomia, stoiska z gadżetami, stoiska promocyjne oraz stoiska z rękodziełem... i wiele innych!


http://zduny.pl/add/vrecord/1400001005/1400008737/1400001407_0.jpg
http://zduny.pl/add/vrecord/1400001005/1400008737/1400001411_0.jpg