Wideorejestratory stały się naprawdę popularne pośród kierowców. Dzięki rejestrowaniu swojej trasy, ofiary wypadków drogowych mają dostęp do materiałów filmowych, które mogą dowieść ich niewinności.

Niektóre kamery samochodowe mogą osiągnąć naprawdę duże rozmiary, co jest problemem dla posiadaczy drobniejszych pojazdów. Wideorejestrator powinien być zainstalowany tak, by nie zasłaniać pola widzenia kierowcy. Jeżeli więc nie możesz używać dużego urządzenia tego typu, powinieneś wybrać model jak najmniejszych gabarytów.

Xblitz S4 - mały wideorejestrator o wielkich możliwościach


Przykładem takiej niemal niewidocznej kamery samochodowej jest Xblitz S4. Ów wideorejestrator jest tak minimalistyczny, że zrezygnował nawet z wyświetlacza. Całość tego małego urządzenia może zmieścić się w twojej dłoni. Obiektyw umieszczony został na obrotowej głowicy na jednym końcu wideorejestratora. Na drugim zaś umieszczono wszystkie niezbędne elementy, takie jak port zasilania i slot na kartę pamięci. Xblitz S4 posiada również pojedynczy przycisk, który pozwala nagrać krótki film wideo chroniony przed usunięciem z pamięci. Funkcja ta jest bardzo istotna, gdy chcemy mieć pewność, że zapis jakiegoś zdarzenia nie zostanie nadpisany przez funkcje kamery samochodowej takie jak nagrywanie w pętli.

Jeśli jednak Xblitz S4 nie posiada najmniejszego nawet wyświetlacza i ma jeden przycisk, jak można skonfigurować tę kamerę samochodową? Urządzenie zostało zaprojektowane tak, by wszystko to dało się zrobić na twoim telefonie z użyciem specjalnej aplikacji. Pozwoli ci ona nie tylko dostosować ustawienia wideorejestratora, ale również obejrzeć materiał „na żywo” oraz przejrzeć nagrania archiwalne.

Mimo drobnych rozmiarów kamera samochodowa Xblitz S4 może zaskoczyć możliwościami. Wideorejestrator nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD, dzięki czemu filmy wideo nim wykonane są bardzo przejrzyste i szczegółowe. Kąt widzenia obiektywu wynosi 140 stopni i pozwala kamerze samochodowej objąć wszystko, co dzieje się przed twoim autem. Co więcej, zamiast standardowego zasilania bateryjnego Xblitz S4 posiada super kondensatory. Ta innowacyjna technologia stabilnie podtrzymuje pracę wideorejestratora przez krótką chwilę po wyłączeniu silnika samochodu. Pozwala to urządzeniu na bezpieczny zapis ustawień i podtrzymanie jego funkcji.

Wideorejestrator Xblitz S4 można nabyć na stronie producenta za 299,00 zł.