Według najstarszych danych pierwsze wzmianki o przemysłowej produkcji piwa w Krotoszynie sięgają nawet 1865 roku. Powstał wtedy pierwszy browar przy ulicy Słodowej. W 1882 roku u zbiegu ulic Sienkiewicza i Kobylińskiej uruchomiony został browar Baugmarta, który z czasem przemianowany został na zakłady mięsne. W 1896 roku po rozbudowanie rozpoczęła się produkcja pod szyldem "Krotoszyński Browar Parowy Heppner i Katzenellenbogen". W tej formie browar funkcjonował do aż do roku, w którym Polska odzyskała niepodległość.

W 1919 roku browar przy ulicy Słodowej został wykupiony przez Bank Związku Kółek Zarobkowych. Powołana została wówczas nowa firma browarnicza pod nazwą "Browar Krotoszyński Towarszystwo Akcyjne". Piwo z krotoszyńskiego browaru otrzymało wtedy złoty medal na Powszechnej Wystawie Krajowej w Poznaniu w 1929 roku. Jako spółka akcyjna zakład istniał do końca II wojny światowej.

Po wojnie browar został upaństwowiony i stał się częścią Ostrowskich Zakładów Piwowarskich. Do lat 90. browar wchodził w skład Wielkopolskich Zakładów Browarniczych, a po ich przejęciu w 1995 roku przez Jana Kulczyka zakład w Krotoszynie został sprzedany, lecz produkcja z czasem została w nim wygaszono. Do dzisiaj ponad 120 letnie budynki przy ulicy Słodowej czekają na zagospodarowanie.

Niektóre budynki browaru zostały częściowo rozebrane, co można zobaczyć galerii zdjęć powyżej.

Udało Nam się również znaleźć etykiety piw, które były produkowane w krotoszyńskim browarze.

Wzór etykiety Nr.Rej.23010 12.8.1932
   
 

Rozlewnie,składy,reprezentacje

 

 
Ostrzeszów, Szczepan Feige
 
Ostrzeszów, Szczepan Feige
 
Poznań, G.Lesser   Poznań, Wielkopolska Centrala Piw