Ciekawe plany na zwiększenie atrakcyjności turystycznej mają władze gminy Raszków w powiecie ostrowskim.

Strzałem w dziesiątkę okazała się budowa kompleksu rekreacyjnego ,,Kąpielka”. W letnie, upalne dni wielu mieszkańców nie tylko z naszej gminy przyjeżdża do Pogrzybowa, korzystając z kąpieli w czystej wodzie, placu zabaw, siłowni zewnętrznej i nowatorskiego pumptracka. Na kompleks rekreacyjny składa się również zbiornik wodny w kształcie żaby, wybudowany na cześć nieżyjącego już mieszkańca naszej gminy - profesora Leszka Bergera – który prowadził badania dotyczące tych właśnie płazów- mówi Jacek Bartczak burmistrz Raszkowa. 

Więcej na temat profesora Leszka Bergera przeczytacie TUTAJ 
Zbiornik w kształcie żaby: 


Miłośnicy wędkowania mają do dyspozycji zbiornik ,,Zalew”, na którego północnym brzegu wybudowano domek dla wędkarzy zwany ,,Rybakówką”.

Około 2021 roku planowana jest rozbudowa kompleksu rekreacyjnego. Lustro wody ,,Kąpielki” zostanie powiększone do ok. 5 ha (obecnie 1,3 ha). Gmina wykupiła już tereny pod rozbudowę zbiornika oraz jest w trakcie wykupu kolejnych. Planowany jest również dodatkowy zbiornik, obok żaby przy głównej drodze. Zbiornik ten będzie w kształcie ryby – co widać na wizualizacji.


Planowane powiększenie terenów turystycznych: 


Obecnie w gminie Raszków także ruszył remont pałacu w Przybysławicach, który zakończy się w 2020 roku. Gmina Raszków pozyskała dofinansowanie na ten cel 2 mln 800 tys. zł. Całość przewidzianych prac to koszt ok.5,5 mln zł.