Sześcioro uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu krotoszyńskiego otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019.

10 grudnia 2018 r. w III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019. Galę prowadził wicedyrektor kaliskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Poznaniu Zbigniew Taranek. Oprócz stypendystów, rodziców i nauczycieli zaproszono również gości m.in.: senatora RP Łukasza Mikołajczyka, posła Tomasza Ławniczaka, wicekuratora oświaty w Poznaniu Zbigniewa Talagę i wiceprezydenta Kalisza Grzegorza Kulawinka. Po krótkim wstępie Wicewojewody Wielkopolskiego Marleny Maląg, przyszedł czas na wręczenie 59 dyplomów stypendystom z powiatów: kaliskiego, jarocińskiego, kępińskiego, krotoszyńskiego, ostrowskiego, ostrzeszowskiego i pleszewskiego. Stypendia otrzymało w sumie 302 uczniów z wielkopolskich szkół, w tym 59 najzdolniejszych uczniów z rejonu południowej Wielkopolski.

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczennice i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, których organem prowadzącym jest Powiat Krotoszyński:

Bartłomiej Góral z klasy IIIa – I Liceum Ogólnokształcące im. H. Kołłątaja w Krotoszynie
Patrycja Bielska z klasy II TL - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Krotoszynie
Magdalena Pabich z klasy IVe – ZSP nr 2 im. K.F. Libelta w Krotoszynie
Alicja Gromadzińska z klasy III LO – ZSP im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp.
Maria Krawiec z klasy III TCPG – ZSP im. J. Marcińca w Koźminie Wlkp.
Patrycja Kuś z klasy III b – ZSP nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym stypendystom i życzymy dalszych sukcesów.