Poznań to jeden z ważniejszych ośrodków przemysłu, handlu i logistyki w Polsce. To tutaj organizowane są Międzynarodowe Targi Poznańskie, a także znajduje się uniwersytet, który co roku przyciąga nowe rzesze studentów. Mimo dynamicznego rozwoju miasta, ceny mieszkań wciąż utrzymują się na stosunkowo niskim poziomie. Jedną z najpopularniejszych dzielnic mieszkalnych jest Poznański Grunwald.

Tanie mieszkanie inwestycyjne? Tylko w Poznaniu!

W największych miastach Polski notuje się stały wzrost cen nieruchomości, podczas gdy w Poznaniu ceny utrzymują się na stałym poziomie. Średnia cena za metr kwadratowy wynosi 6 900 zł, podczas gdy Warszawie jest to 10499 zł za m² a w Krakowie 9049 zł za m². Oczywiście cena zależy od lokalizacji mieszkania oraz popularności danej dzielnicy.

Popularne dzielnice Poznania

Najpopularniejszymi dzielnicami Poznania są Stare Miasto i Grunwald, na uwagę zasługują również Rataje i Ławica. Ceny mieszkań są tu zróżnicowane i zależą od dokładnej lokalizacji oraz standardu budynku. Wszystkie dzielnice posiadają swój charakter i są doceniane ze względu na inne cechy.

Tętniące życiem Stare Miasto to dobry wybór dla młodych par lub singli. Osiedle Rataje wyróżnia się dobrą infrastrukturą dla rodzin z dziećmi. Kolejnym wysoko ocenianym osiedlem jest Ławica. Ten dość duży obszar przyciąga nowych mieszkańców ze względu na zieleń oraz zadbaną okolicę. Dodatkowym atutem jest bliskość lotniska i dobry dojazd do centrum. Grunwald Południe i Północ to osiedla, które łączą w sobie wszystkie wspomniane atuty i stanowią popularne miejsce inwestycji przy zakupie mieszkania.

Grunwald - dzielnica warta zamieszkania

Dzielnica Grunwald, to z jednej strony sąsiedztwo centrum miasta, z drugiej bliskość terenów rekreacyjnych, takich jak Lasek Marceliński, Park Górczyński czy park przy Palmiarni Poznańskiej. Mieszkanie w tej dzielnicy, stwarza możliwość relaksu po pracy czy uprawiania sportu. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc tej części Poznania są budynki należące do Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Niewątpliwym atutem mieszkania na Grunwaldzie jest możliwość łatwego i szybkiego dojazdu do pozostałych części miasta, ze względu na świetną komunikację publiczną. Dotyczy to zarówno transportu autobusowego, jak i tramwajowego. Można stąd również szybko dojechać autobusem komunikacji miejskiej na lotnisko. Nic dziwnego, że mieszkania na sprzedaż na poznańskim Grunwaldzie cieszą się stałym zainteresowaniem osób szukających mieszkania w Poznaniu.

Nowe osiedla na Grunwaldzie

Firmy deweloperskie prześcigają się w nowoczesnych realizacjach w tej dzielnicy. Powstają tu kameralne, otoczone zielenią osiedla, ze zróżnicowaną ofertą mieszkań w standardzie deweloperskim. Atrakcyjne ceny oraz łatwość potencjalnego najmu sprawiają, że mieszkania cieszą się popularnością zarówno wśród osób szukających własnego M, jak i chcących zainwestować.