Już od jakiegoś czasu w sieci wrze na temat rzekomej sprzedaży popularnej sieci komórkowej jaką jest PLAY. Jak podaje portal Puls Biznesu transakcja, która była zapowiadana już od kilku miesięcy została właśnie uruchomiona. Według wcześniej wymienionego serwisu internetowego, potencjalni nabywcy są właśnie w trakcie podpisywania umów o poufności z operatorem sieci PLAY.

W ciągu najbliższych dni otrzymają memorandum informacyjne od UBS i Bank of America Merrill Lynch, które będą pomagać w przeprowadzaniu sprzedaży operatora.

Z informatora "Pulsu Biznesu" możemy dowiedzieć się, że w sprzedaż wchodzi całość udziałów operatora, która obecnie jest w rękach islandzkiego Novatora i greckiej Olympii.

Aktualnie spółka przez akcjonariuszy wyceniana jest na 12 miliardów złotych! Jeżeli dojdzie do finału tej transakcji będzie ona jedną z największych dotychczas na polskim rynku.

Kto może być prawdopodobnym nabywcą sieci Play? Przypuszcza się, że kupnem operatora zainteresowane były takie organizacje jak CVC, Advent, Apax, Cinven, KKR oraz Providence Equity Partners.