Wzrost klientów online w e-biznesie prawdopodobnie jeszcze bardziej motywuje do dalszych działań w tej sferze lub też dopiero skłania do podjęcia pierwszych kroków w obszarze e-commerce. Pamiętaj jednak, że zawsze jest druga strona medalu. Pandemia COVID-19 spowodowała znaczny wzrost liczby firm działających teraz w internecie, co stanowi większą konkurencję dla Twojego biznesu. Jednocześnie zwiększyły się również wymagania samych klientów. Aby utrzymać się w czołówce tego sprzedażowego peletonu, musisz cały czas trzymać rękę na pulsie i wdrażać takie rozwiązania, które zostawią konkurencję daleko w tyle. Na co postawić w pierwszej kolejności? Bez wątpienia szybkie przelewy online dadzą Ci oczekiwaną przewagę rynkową!

Połowa Polaków płaci online za zakupy w internecie

Obecnie coraz większa liczba konsumentów korzysta z płatności online. Dają one możliwość znacznie szybszej realizacji transakcji i przyspieszenia księgowania wpłaconych pieniędzy. Według badań, co drugi internauta (45 proc.) dokonuje takich transakcji przynajmniej raz w tygodniu (średnia europejska to 38 proc.). Dzisiejsi klienci wskazują kilka kluczowych czynników wpływających na ich ocenę wiarygodności sklepu internetowego podczas robienia pierwszych zakupów. Najważniejsze dla nich okazują się opinie o danej marce, jednak nie mniej kluczowe są nadal różne formy płatności, w tym przede wszystkim przelew expresowy (Express Elixir).

Szybkie przelewy najpopularniejsze wśród internautów

Przelewy internetowe zyskały ogromną popularność wśród konsumentów kupujących online. Nie tylko są szybsze od tradycyjnych przelewów bankowych, ale również dzięki zaawansowanym systemom zabezpieczeń stosowanych przez operatorów, przelew online jest bezpieczniejszy i wygodniejszy do zrealizowania. Internauci najchętniej korzystają z możliwości, jakie dają natychmiastowe przelewy przez serwis płatności (70 proc. kupujących). Z innych form płatności takich, jak np. BLIK czy wysyłka za pobraniem korzystają przede wszystkim młodzi użytkownicy w wieku 15-24 lata. Najmniej popularne są płatności mobilne za pośrednictwem SMS, kodów QR czy też płatności z odroczonym terminem. Co ciekawe, mężczyźni podczas zakupów online najczęściej wybierają płatność kartą oraz płatności ratalne.

Natychmiastowe przelewy niezbędne w e-biznesie

Przelew błyskawiczny to narzędzie, które podniesie atrakcyjność ofertową każdego e-sklepu, zapewniając mu wiarygodność oraz przewagę konkurencyjną, a kupującym komfort zakupów i poczucie, że ich pieniądze są bezpieczne. Dzięki takiej formie płatności uregulujesz wszelkie należności związane z biznesem na czas, a gdy Twój kontrahent zapłaci poprzez przelew expresowy za usługi, natychmiast po dokonaniu takiej transakcji otrzymasz potwierdzenie jej realizacji. Nie ma chyba obecnie lepszego narzędzia dla biznesu umożliwiającego niezwłoczną realizację dyspozycji klienta.