W miarę wzrostu naszego internetowego biznesu, przybywa wielu nowych klientów. Warto to wykorzystać i znaleźć sposób na to, by zostali z nami na dłużej.

Jedną ze sprawdzonych metod jest własny program lojalnościowy w sklepie internetowym. Nie ma chyba lepszego sposobu na zwiększenie przywiązania do naszego serwisu, niż okazywanie wdzięczności za wierność naszej marce. Nikt zresztą nie narzeka, gdy kolejny raz robi zakupy w tym samym sklepie i jest za to dodatkowo wynagradzany, prawda? Sprawdźmy zatem, jak stworzyć dobry program lojalnościowy.

Program lojalnościowy – pomysł to podstawa!

Nie ma chyba wątpliwości, że nieszablonowe, przemyślane pomysły przyciągają najbardziej. To dzięki nim będziemy na ustach tysięcy klientów. Warto więc przygotować dobrze zaplanowaną strategię programu, który wynagradzać będzie ludzi za lojalność wobec nas. Na wstępie warto przemyśleć aspekt ekologiczny. Popularne są różnego rodzaju plastikowe karty na punkty. Czy jednak warto produkować kolejne kilogramy potencjalnych odpadków z tworzyw sztucznych? Naszym zdanie nie. Na czym zatem najlepiej oprzeć nasze działania?

Integracja programu lojalnościowego z systemem płatności

Synergia to słowo klucz, które powinno nam przyświecać przy budowie własnego systemu bonusów. Integracja platformy płatności elektronicznych z własnym programem lojalnościowym w sklepie internetowym to świetne rozwiązanie. Umożliwia rezygnację z tradycyjnych, plastikowych rekwizytów. Jednocześnie pozwala na automatyczne naliczanie zniżek, rabatów dla cross promocji i innych niespodzianek. Zaawansowane rozwiązania umożliwiają również wsparcie innych działań marketingowych poprzez segmentację klientów.

Innowacje lojalnościowe w sklepie internetowym

Nowoczesne podejście do tematu marketingu powracających klientów to świetny sposób na zapewnienie naszemu biznesowi stałego wzrostu i utrzymanie cash flow. Jednym z dostawców zintegrowanych rozwiązań płatniczych i systemów lojalnościowych są Przelewy24.pl z technologią ZenCard. Polecamy się nią zainteresować, bo pozwala w naprawdę prosty sposób stworzyć intuicyjny i funkcjonalny program rabatowy. Dodatkowe funkcje personalizacji i segmentacji pozwalają na bardzo zaawansowane działania przynoszące wymierne korzyści.